Streľba so shot trainerom

Shot trainer predstavuje ideálnu pomôcku na tréning. Je to vlastne brzda tetivy, tak aby ste mohli vystreliť s lukom na prázdno a nepoškodili ho alebo vystreliť so šípom, pričom dramaticky skrátite dolet šípu.

Shoot trainer je možné objednať alebo kúpiť v našich lukostreleckých obchodoch ako napríklad TU

Pri tréningu so shot trainerom zapojíte všetky svaly ako pri streľbe, trénujete vypustenie a vzdialenosť kam dopadne vypustený šíp je indikátorom kvality vypustenia a backtension. Výhodou je, že môžete trénovať s vlastným lukom a na rozdiel od streľby na krátku vzdialenosť máte aj spätnú väzbu k technike.

Ak máte otázky k nastaveniu a použitiu, nápíšte nám.

 

Mentálna príprava

Tu by som dal motto našich mentálnych trénerov zo Sportmind  HDTS „Víťazstvo je v tvojej hlave.“

Cieľom mentálnej prípravy je stimulovať mentálne nastavenie športovca a člena realizačného tímu na optimálnu úroveň a zlepšiť psychickú odolnosť jednotlivca a tímu. Športovec sa učí ako sa plne koncentrovať na výkon a nenechať sa rozptýliť okolím, či nepriaznivým stavom.

Schopnosť koncentrácie a je pre lukostreľbu veľmi dôležitá a našťastie je možno ju cvičiť domácich podmienkach. Máme pre vás sadu testov a cvičení ktorá vám pomôže pri nácviku koncentrácie.

 

Streľba na terč

Asi nemáme doma 70 alebo 60 metrov na trénovanie, takže budeme sa musieť uspokojiť s kratšími vzdialenosťami. Ako na to?

  1. Vo vonkajšej sezóne strieľame 6 šípov, tomuto prispôsobíme aj naše tréningové sady.
  2. Umiestnenie terčovnice a terča na nej čo najvyššie aby sme zmenili uhol.
  3. Budeme potrebovať menšie terče, pripravili sme terč na na 30 a 15 m. Terč si môžete vytlačiť doma na A4 papier. Pri streľbe na 30 metrov zodpovedá čierne pole desiatke na 122 cm terči na 70 metrov, biele vnútorné pole predstavuje X. Pri streľbe na 15 m je vnútorné biele pole desiatka a čierne pole zodpovedá deviatke.
    Druhý súbor je pre streľbu na 10 metrov biele pole je desiatka. Ak máte možnosť strieľať 18 metrov a nemáte práve poruke 40 cm terč, tu je súbor na vytlačenie terča na A4 tlačiarni na následne zlepenie.

* Pri tlači súboru nepoužívajte "fit to page" alebo inú úpravu rozmerov aby sa terč vytlačil v správnej veľkosti.

 

vph