Klub od svojho začiatku mal medzi svojmi členmi vynikajúcich športovcov. Tu nájtete stručný prehľad ich výsledkov.

Olympíjske hry - Olympic Games

Lukostreľba ako šport bola súčasťou už druhých moderných olympíjskych hier v roku 1900. Lukostreľba bola súčasťou nasledujúcich 3 olympiád. Po dlhej prestávke sa lukostreľba vrátila na Olympiádu v Mníchove 1972 čo sa označuje ako začiatok modernej lukostreľby na hrách v štandardnej forme. Lukostreľba ako olympíjsky šport si získala veľkú popularitu čo prispelo k tomu aby v roku 2020 pre OH Tokio získala ďalšiu sadu medailí a lukostreľbe pribudla k súťaži trojčlenných družstiev a jednotlivcov aj súťaž dvojčlenných zmiešaných družstiev. Na olympíjske hry sa môže kvalifikovať 12 trojčlenných družstiev a 28 jednotlivcov. Krajina môže získať miestenku ako družstvo (3 účastníci) alebo ako jednotlivec (maximálne jeden účastník pre krajinu). Miestenku môžeme vybojavať na Majstrovstvách sveta v roku pred rokom olympiády, Majstrovstvách Europy v roku pred olympiádou a finálnom turnaji, ktorý býva približne mesiac pred samotnými hrami.

Miestenku na o rok odložené OH Tokio 2020 vystrieľala Denisa Baránková na rovnako o rok odložených Majstrovstvách Európy v tureckej Antalyi. Na hrách v Tokiu nás iba deväťnásťročná Denisa úspešne reprezentovala a skončila na celkovom 33. mieste. Bola najmladšou členkov slovenskej výpravy rovnako ako Vladimír Hurban ml. bol najmladším trénerom slovenskej výpravy.

Európske hry - European Games

Európske hry sú obdobou Olypíjskych hier pre športovcov s Európy, usporiadateľom je Európsky olympíjsky výbor po záštitou MOV. Na rozdiel od majstrovstiev sveta alebo Európy je počet športovcov na hrách limitovaný na 64 mužov a 64 žien (2015) respektíve podľa nového programu 48 mužov a 48 žien (2019). Pre účasť na hrách je potrebné získať miestenky na kvalifikačných súťažiach. V roku 2015 sa kvalifikačná súťaž uskutočnila v gréckom Maratóne. Vladimír Hurban jun. tento kvalifikačný turnaj vyhral a získal pre Slovensko miestenku na EH Baku.

 

 

Na II. Európske hry v Minsku vystrieľala Denisa Baránková miestenku pre Slovensko 17. miestom na Majstrovstvách Európy v poľskej Legnici. Miestenku v mužskej kategórii vystrieľal Vladimír Hurban jun. na kvalifikačnom turnaji v Bukurešti. V turnaji sa mu opäť darilo a podarilo sa mu zopakovať víťazstvo z roku 2015.

 

Majstrovstvá sveta a Európy, Svetové a Európske poháre 

Majstrovstvá Sveta a Majstrovstvá Európy sú cieľom všetkých súťažiacich športových lukostrelcov. Reprezentácia Slovenska je vecou cti pre každého športovca a je ukazovateľom jeho športovej výkonnosti. Medzi našimi členmi máme viacero reprezentantov, účastníkov takýchto majstrovstiev  samozrejme aj medailistov. Tu je zoznam reprezentantov Slovenska aj s počtom "CAPS" – účastí na takomto podujatí. 

Medailové umiestnenia z medzinárodných podujatí - Majstrovstvá Európy a Majstrovstvá sveta

 

2013 IFAA European Field Archery Championship D. Kundracik  Gold
2013 IFAA European Field Archery Championship F. Kundracik Bronze
2017 IFAA European Field Archery Championship V. Hurban jun. Gold
2018 IFAA European Indoor Archery Championships D. Baránková Gold
2018 IFAA European Indoor Archery Championships V. Srdoš Bronze
2019 IFAA European Field Archery Championship V. Srdoš Gold
2019 IFAA European Field Archery Championship V. Hurban  jun. Bronze
2021 WA European Archery Championships + CQT D. Baránková Bronze
2021 WA European Field Championships D. Baránková Silver
2022 IFAA World Field Archery Championships D. Baránková Gold
2022 IFAA World Field Archery Championships V. Hurban Gold
2022 WA European Youth Championships (Mix Team) D. Medveczky Bronze

 

Majstrovstvá Slovenska

Majstrovstvá Slovenska sú každoročne vrcholom lukostreleckej sezóny a dávajú športovcom porovnať sa na súťaži v rovnakých podmienkach. Pre účasť na majstrovstvách je potrebné dosiahnuť výkonnostný limit a pre športovcov predstavuje možnosť dokázať svoju výkonnosť a schopnosti. Rovnako, je to jedna z mála súťaží, kde sa v slovenských podmienkach strieľa aj súťaž družstiev. Počas nášho pôsobenia sme získali na Majstrovstvách Slovenska viac ako 420 medailí. Predstavujeme rebríček našich strelcov podľa počtu získaných medailí.     

 

    Zlato Striebro Bronz
František Kundracik 27 6 5
Denisa Baránková 25 10 4
Vladimír Hurban jun. 22 15 9
Iveta  Kundraciková 16 10 7
Kristína Rostas 8 3 6
Daniel Kundracik 7 10 10
Vladimír Hurban st. 7 7 10
Ondrej Franců 7 5 4
Daniel Medveczký 7   2
Maroš Machán 6 6 4
Pavel  Šípoš 5 2 3
Peter Vida 4 3 3
Nicholas Brookes 4   1
Ernest Nagyidai 4   1
Libor  Kubíček 4    
Viktória Čižmárová 3 3 1
Ondrej  Jánošík 3 3  
Viktor Zeman 3 2 2
Juraj  Sestrienka 3 2  
Nina Némethová 2 1 5
Tomáš Sládek 2 1 5
Viliam Srdoš 2 1 2
Martin Baláž 2 1 1
Viktor Szabó 2   1
Martin  Kotuliak 2    
Peter Tittel 2    
Peter Pikna 1 3 3
Stanislav Baránko 1 2 2
Jeremiáš Riška 1 2 1
Samuel  Piják 1 1 2
Gregor  Horváth 1 1  
Lukáš Katona 1 1  
Rastislav Kováč 1 1  
Hana Kubánová 1 1  
Jozef  Mokrý 1 1  
Stela Nemečkayová 1   2
Lucia Baše 1   1
Ernest Beinrohr 1   1
Soňa Vidová 1   1
Veronika Bajnociová 1    
Dominik Poizl 1    
Lukáš Voroš 1    
Marek Zapletal 1    
Dominik Zeman   2 2
Andrea Pečová   2 1
Martin  Hurban   2  
Magda Kováčová   1 4
Gabriela Gazdíková   1 1
Mateo Hernando   1 1
Diego Hernando   1 1
Veronika Bajteková   1  
Jakub  Dvoran   1  
Surya Huttinger   1  
Gabriel Sedlmair   1  
Katarína  Blažíčková     1
Adam Domorák     1
Tomáš Fraštia     1
Matúš Kubiňák     1
Lukáš Pikulík     1
David  Rostas     1
Michael Schwarz     1
Michal Varcholík     1
         
Spolu   196 116 117

 

Slovenské rekordy

Lukostreľba je aj o súperení so samým sebou. Každá súťaž má kvalifikáciu, kde sa snažíme nastrieľať čo najviac bodov, dosiahnuť svoj najlepší výkon, streliť si „osobák“, zlepšovať svoj výkon bod po bode. Niektoré z týchto osobných rekordov sú zároveň aj slovenské rekordy, to znamená najlepšie výkony, aké kedy slovenský strelec dosiahol. Aj to je určitým spôsobom ukazovateľom našej výkonnosti. Z archívov Slovenského lukostreleckého zväzu sme vybrali všetky rekordy, ktorých držiteľmi sú strelci nášho klubu. 

 

Petržalský pohár je najdlhšie bežiacou súťažou na Slovensku. V sezóne 2020 I. Slovenský školský lukostrelecký klub Petržalka usporiadal už jeho XXV. (dvadsiaty piaty) ročník. Strelci nášho klubu absolvovali všetky ročníky, ktoré sa konali od vzniku klubu, čiže 13 ročníkov. Tu je prehľad všetkých doterajších víťazov z radov našich členov.