Klub od svojho začiatku mal medzi svojmi členmi vynikajúcich športovcov. Tu nájtete stručný prehľad ich výsledkov. (Stránka je momentálne v prípravre.)

Európske hry - European Games

Lukostreľba ako šport bola súčasťou už druhých moderných olympíjskych hier v roku 1900. Lukostreľba bola súčasťou nasledujúcich 3 olympiád. Po dlhej prestávke sa lukostreľba vrátila na Olympiádu v Mníchove 1972 čo sa označuje ako začiatok modernej lukostreľby na hrách v štandardnej forme. Lukostreľba ako olympíjsky šport si získala veľkú popularitu čo prispelo k tomu aby bola zaradená aj do programu Európskych hier. Európske hry sú obdobou Olypíjskych hier pre športovcov s Európy, usporiadateľom je Európsky olympíjsky výbor po záštitou MOV. Na rozdiel od majstrovstiev sveta alebo Európy je počet športovcov na hrách limitovaný na 64 mužov a 64 žien (2015) respektíve podľa nového programu 48 mužov a 48 žien (2019). Pre účasť na hrách je potrebné získať miestenky na kvalifikačných súťažiach. V roku 2015 sa kvalifikačná súťaž uskutočnila v gréckom Maratóne. Vladimír Hurban jun. tento kvalifikačný turnaj vyhral a získal pre Slovensko miestenku na EH Baku.

 

 

Na II. Európske hry v Minsku vystrieľala Denisa Baránková miestenku pre Slovensko 17. miestom na Majstrovstvách Európy v poľskej Legnici. Miestenku v mužskej kategórii vystrieľal Vladimír Hurban jun. na kvalifikačnom turnaji v Bukurešti. V turnaji sa mu opäť darilo a podarilo sa mu zopakovať víťazstvo z roku 2015.

 

Majstrovstvá sveta a Európy, Svetové a Európske poháre 

Majstrovstvá Sveta a Majstrovstvá Európy sú cieľom všetkých súťažiacich športových lukostrelcov. Reprezentácia Slovenska je vecou cti pre každého športovca a je ukazovateľom jeho športovej výkonnosti. Medzi našimi členmi máme viacero reprezentantov, účastníkov takýchto majstrovstiev  samozrejme aj medailistov. Tu je zoznam reprezentantov Slovenska aj s počtom "CAPS" – účastí na takomto podujatí.

 

Majstrovstvá Slovenska

Majstrovstvá Slovenska sú každoročne vrcholom lukostreleckej sezóny a dávajú športovcom porovnať sa na súťaži v rovnakých podmienkach. Pre účasť na majstrovstvách je potrebné dosiahnuť výkonnostný limit a pre športovcov predstavuje možnosť dokázať svoju výkonnosť a schopnosti. Rovnako, je to jedna z mála súťaží, kde sa v slovenských podmienkach strieľa aj súťaž družstiev. Počas nášho pôsobenia sme získali na Majstrovstvách Slovenska viac ako 300 medailí. Predstavujeme rebríček našich strelcov podľa počtu získaných medailí.     

 

  Zlato Striebro Bronz
Vladimír Hurban ml. 20 14 5
František Kundracik 20 6 5
Denisa Baránková 18 8 3
Iveta  Kundraciková 11 10 7
Daniel Kundracik 7 10 10
Kristína Rostas 6 3 6
Vladimír Hurban st. 5 5 9
Ondrej Franců 5 4 2
Peter Vida 4 3 3
Nicholas Brookes 4   1
Ernest Nagyidai 4   1
Libor  Kubíček 4    
Viktória Čižmárová 3 3 1
Ondrej  Jánošík 3 3  
Maroš Machán 3 2 2
Viktor Zeman 3 2 2
Juraj  Sestrienka 3 2  
Pavel Šípoš 2 2 3
Viliam Srdoš 2 1 2
Martin Baláž 2 1 1
Martin  Kotuliak 2    
Peter Pikna 1 3 3
Stanislav Baránko 1 2 2
Jeremiáš Riška 1 2 1
Samuel  Piják 1 1 2
Gregor  Horváth 1 1  
Rastislav Kováč 1 1  
Jozef  Mokrý 1 1  
Lucia Baše 1   1
Stela Nemečkayová 1   1
Viktor Szabó 1   1
Veronika Bajnociová 1    
Lukáš Katona 1    
Lukáš Voroš 1    
Dominik Zeman   2 2
Andrea Pečová   2 1
Martin  Hurban   2  
Magda Kováčová   1 4
Tomáš Sládek   1 2
Gabriela Gazdíková   1 1
Mateo Hernando   1 1
Diego Hernando   1 1
Veronika Bajteková   1  
Jakub  Dvoran   1  
Katarína  Blažíčková     1
Adam Domorák     1
David  Rostas     1
Michael Schwarz     1
Michal Varcholík     1
Spolu 144 103 91

 

Slovenské rekordy

Lukostreľba je aj o súperení so samým sebou. Každá súťaž má kvalifikáciu, kde sa snažíme nastrieľať čo najviac bodov, dosiahnuť svoj najlepší výkon, streliť si „osobák“, zlepšovať svoj výkon bod po bode. Niektoré z týchto osobných rekordov sú zároveň aj slovenské rekordy, to znamená najlepšie výkony, aké kedy slovenský strelec dosiahol. Aj to je určitým spôsobom ukazovateľom našej výkonnosti. Z archívov Slovenského lukostreleckého zväzu sme vybrali všetky rekordy, ktorých držiteľmi sú strelci nášho klubu. 

 

Petržalský pohár je najdlhšie bežiacou súťažou na Slovensku. V sezóne 2020 I. Slovenský školský lukostrelecký klub Petržalka usporiadal už jeho XXV. (dvadsiaty piaty) ročník. Strelci nášho klubu absolvovali všetky ročníky, ktoré sa konali od vzniku klubu, čiže 13 ročníkov. Tu je prehľad všetkých doterajších víťazov z radov našich členov.